Adventní

15. prosince 2014 v 0:29 | Adéla C. Sova |  Činy
Čekala jsem, kdy to konečně přijde, už jsem si myslela, že to vůbec nepřijde a byla jsem z toho nejistá. A řeč není o menstruaci, jak by to mohlo vypadat, ale o adventní předvánoční náladě.
To pro mě znamená zpomalení, pozastavení, kontemplaci. Ale byla jsem pořád neklidná a naštvaná, hlavně na sebe. A tak nějak mi bylo v životě děsně nepohodlně. A nemile.
A víte co?

Pak jsme se rozešli s Kubíčkem a mě neuvěřitelně odlehlo. Ulevilo se mi, jako dlouho ne. Jako kdyby ze mě spadla skála. Jako kdybych se po zimě nadechla jarního voňavýho vzduchu, jako kdybych se znovu naučila smát, jako kdyby po období vyšlo slunce a celou mě prohřálo. Jako se oddechne každnýmu čtenáři, až skončím s těmito trapnými příměry.
Kubíček je báječnej člověk, ale kráčet s ním životem dva roky a dva měsíce je jako vrcholový sport, který taky dýl dělat nemůžete, protože by vás jinak zničil. Není to jako s Kofolou, že když ji miluješ, tak není co řešit. Tady bylo pořád co řešit a ničilo nás to oba. A jsem ráda, že jsme se rozešli jako přátelé. Protože Kubíček je báječnej člověk.
A já jsem teď v klidu a radostná. Včera mi několik lidí řeklo, jak mi to sluší. Veronika mě dokonce chěla fotit. Radost v duši se odráží ve tváři, jistě je to tak. Mysl i duše jsou připravené na kontemplaci. Tak jako by se v tomto období mělo radostně čekat na Mesiáše, stejně radostně očekávám, co přinesou sladký zítřky.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Chcete existencionální komiks plnej selfíček?

ano
ne

Komentáře

1 Alžběta Alžběta | 15. prosince 2014 v 1:41 | Reagovat

Ok, Adélo, ok, Honzo. Ty bláho, dva roky a dva měsíce, to to uteklo jak voda. Ale věřím, že je vám dobře.

2 Alfred Alfred | Web | 15. prosince 2014 v 8:33 | Reagovat

Takova rozhodnuti sou nekdy fakt potreba. A vypada to, ze vam slecno, zase dou veci pekne od ruky. A to je dobre. A na ty zensky, tak na ne si dam velkej bacha, neboj, jen co se narodi, tak bude radne pod kontrolou!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama