Kterak Lesní družina bojovala na Majálese

16. května 2013 v 12:53 | Adéla C. Sova |  Míření
"Už máš lístky na Majáles," ptali se mě loni někteří z pražských přátel. "Jaký lístky, proboha, Majáles je přece zadarmo," nevěřila jsem svým uším. Pak mi došlo, že se nebavíme o jediném skutečném Majálese, který se v České Republice koná, a to o Budějovickém Majálese, ale o koncertech, které proběhnou v Praze ve Stromovce pod planým štítkem Majáles.
I letos byla pražská majálesová otázka zamotaná

- "Jdeš na Majáles?" "A jaký Majáles máš na mysli? Ten ve Stromovce a nebo ten Studentský?" Měla jsem z této možnosti volby velkou radost. Jako jihočech a patriot Budějovického Majálesu mě potěšilo, že myšlenka uspořádat nekomerční svátek studenstva vytanula i v pražských myslích.
Pražského Studentského Majálesu jsem se zúčastnila jako člen Lesní družiny. Prvního máje zaplavili Karolinum a K4 divadla, kapely, autorská čtení, stánky s všemožnými lákadly, které prezentovaly aktivity vysokoškolského studentsva, a v neposlední řadě družiny a kandidáti na Krále Majáles.
Naše Lesní družina si za svého krále Majáles zvolila Strom, který na místě zastupoval krásný vzrostlý jírovec maďal. "Maďal je nám třešní,/ budiž nám i králem," vytepal na psacím stroji neznámý autor na zadní stranu Lesního zpravodaje, který jsme tam nechali tvůrcům napospas.

Ve složení - Jan od Lesa Kubíček - lesní posel, Ivan Velekněz Roští Větvička, Veronika Sakura, Bětka Lesní Ptáček a Básnířka Stančáková a Adéla Sova - lesní pták jsme se snažili předat poselství stromů. Využili jsme k tomu dřevíčka, barvičky, lepidlo a napínáčky; psací stroj; osobní poselství a rozhovory a také soutěže, které nám přichystali páni organizátoři - zazpívali jsme písně z básnické sbírky Stromy jdou do boje, předvedli jsme trojrozměrnou báseň a oslepeného posla Kubíčka jsme navigovali v bludišti z beden jazykem stromů. Na závěr jsme za stromy křičeli, ječeli a vískali, co jen nám hlasivky a plíce dovolili, avšak stromy jsou tiché, jak řekl Velekněz Roští, a jiní byli hlasitější. Stromy se tedy nestaly králem Majáles. Ale pro Lesní družinu jsou již dávno králem.

Pro Lesní družinu byl Majáles, 1. května v Karolinu, jen začátek synergie máje a lesa.
A navíc, ptáci ve větvích ševelí o tom, že příští rok promluví na Majálese křoví a roští.
Pročež mě hřeje u srdce, že i Praze je najednou prostor pro oslavu studentsva a přeju dalším ročníkům Studentského Majálesu stejně odvahy, síly a odhodlání, jaké již desátý rok prokazují majálesoví mágové z Budějovic.

Tento článek vyšel v Lesním zpravodaji č. 3. Pokud máte zájem si přečíst celý Lesní zpravodaj č. 3, napište mi, zašlu vám jej.
Nebo si jej můžete stáhnout zde.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Už jste četli Lesní zpravodaj č. 3?

Ano
Ne
Mám ho rozečtený

Komentáře

1 N.Horan N.Horan | Web | 24. června 2013 v 10:03 | Reagovat

Skvělé :)

2 es ef es ef | Web | 24. června 2013 v 13:26 | Reagovat

To mohlo být fajn :)

3 bludickka bludickka | E-mail | Web | 24. června 2013 v 19:25 | Reagovat

Slyšela jsem o tom skutečně studentském Majálesu. Já už dávno student nejsem, tak jsem se zúčastnila alespoň toho komerčnějšího.. ale moc mě nenadchl..a ty davy!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama